PROJEKT: Z GIBANJEM DO ZDRAVJA

V šolskem letu 2016/2017 nadaljujemo z projektom Z GIBANJEM DO ZDRAVJA, v povezavi s športnim programom MALI SONČEK.

Prednostne naloge tega projekta iz področja gibanja so:

- krepitev zdravja in večanje vzdržljivosti otrok,

- izboljšati spretnosti otrok s pomočjo različnih rekvizitov, s poudarkom na metodiki in tehniki,

- ponuditi otrokom pestre in zanimive načine vadbe,

- čim več dejavnosti izvajati na prostem.

Skozi šolsko leto bomo izvajali pohode v bližnjo in daljno okolico, kros, igre z žogo in rekviziti iz odpadnega materiala, rajalne in elementarne gibalne igre, naravne oblike gibanja, igre na snegu, sankanje, mini olimpijada - atletika, plavalni tečaj

Vodja projekta je: Sonja Cizel

PROJEKT: GLASBENA SKRINJICA

Zakaj glasba?

Ker otroke:

- pomirja in sprošča,

- vpliva na razvoj njihovih možganov,

- spodbuja medsebojne interakcije,

- navaja na sodelovanje in prilagajanje,

- vpliva na otrokov osebnostni razvoj,

- navaja otroke na subtilnost,

- spodbuja kreativnost,

- nudi občutke zadovoljstva in sprejemanja.

PROJEKT: EKO VRTEC

CILJI, ki uresničujejo program ekovrtec so razvijanje pozitivnih medsebojnih odnosov, učinkovita raba naravnih virov, spodbujanje kreativnosti in izmenjava idej ter vzgoja za zdrav način življenja v zdravem okolju.

PROJEKT: Z GIBANJEM DO ZDRAVJA

ŠKRATEK PREHLADEK PRI VRTIČKARJIH

Zima je končno tu.. tako pravijo otroci - saj je za njih tista prava zima, ko vidijo sneg .. Z zimo pa prisopihajo tudi prehladi, boleča grla.

Glasbena predstava S TOLKALI IN PESMIJO OKOLI SVETA

V četrtek, 25. 1. 2018, sta nas obiskala prav posebna in hkrati zabavna glasbenika,ki sta s seboj prinesla različna tolkala.

DECEMBER IN PALČKI

Jaz sem palček Pohajalček, v temnem gozdu hiško imam...