VRNITEV V VRTEC

Spoštovani starši!

Končno smo dočakali sprostitev ukrepov tudi v naši regiji in z veseljem sporočamo,

da v torek, 9. 2. 2021 odpiramo vrtec in vrata igralnic za vse otroke.

Seveda za tiste, ki so zdravi in v zadnjem času niso bili v stiku z obolelimi osebami - okužba z virusom SARS-CoV-2.

Delovali bomo v polnem obsegu, kljub temu pa bo delo organizirano malo drugače. Vsaka skupina bo delovala v "varnem mehurčku", kar pomeni, da bodo otroci s svojimi vzgojiteljicami ves dan v isti igralnici - v svoji matični igralnici.

Prosili bi vas, da v vrtec otroci in straši vstopate in izstopate skozi obstoječi glavni vhod (stranski vhod pri telovadnici, jedilnici). Pred vhodom v vrtec bodo nameščeni razkuževalniki, prav tako bodo razkužila nastavljena tudi v garderobi. Tako si morajo starši ob vstopu v vrtec nadeti masko in razkužiti roke.

V vrtcu bomo tako vsakodnevno skrbeli tako mi, kot tudi vi za upoštevanje vseh preventivnih ukrepov.

Veselimo se in sedeva komaj čakamo, da se po dolgem času spet srečamo v polnem številu. Verjamemo, da si bomo imeli veeeeelikoooo za povedatiLaughing

KOLEKTIV VRTCA RINGARAJA PRI OŠ ARTIČE

PROJEKT GOZDNA IGRALNICA

Projekt GOZDNA IGRALNICA bomo v šolskem letu 2020/2021 izvajale kot nov projekt, v sklopu Mreže gozdnih vrtcev Slovenije.

PROJEKT Z GIBANJEM DO ZDRAVJA

V letošnjem šolskem letu, letu 2020/2021 nadaljujemo z projektom  Z GIBANJEM DO ZDRAVJA v povezavi z športnim programom MALI SONČEK.

PROJEKT: ZDRAVJE V VRTCU

V letošnjem šolskem letu 2020/2021 bomo že drugo leto izvajali projekt, v katerega so zajeta različna področja.  Rdeča nit skozi to šolsko leto projekta Zdravje v vrtcu, ki ga podpira NIJZ (NACIONALNI INŠTITUT ZA JAVNO ZDRAVJE) je POČUTIM SE DOBRO 2.

Program promovira zdravje ter usmerja izvajanje aktivnosti za ohranjanje in krepitev zdravja v vrtčevskem okolju in izven tega.

OBELEŽILI SMO SVETOVNI DAN ZEMLJE

SVETOVNI DAN ZEMLJE je 22. 4. in tako smo tudi letos obeležili ta dan v našem vrtcu.. Naravi smo pomagali posaditi rastline in jo presenetili z risbicami za njen rojstni dan..

Predstavitev poklica - zdravnik, ob dnevu zdravja

5. 4. smo zabeležili svetovni dan zdravja. V sklopu tega dogodka, so otroci vrtca Ringaraja, v sredo, 14. 4. in četrtek, 15. 4. 2021 spoznali poklic zdravnika, ki jim ga je predstavila vzgojiteljica Špela.

SONČKI IN MESEC MAREC

Na kaj najprej pomislimo ob imenu meseca »MAREC«? Na pomlad, sonce, ptice, cvetlice,  dan žena, dan mučenikov, materinski dan in še veliko znanih svetovnih dni, kot npr. gozdov, lutkarjev, gledališča, meteorologije, strpnosti, ustne higiene, voda in še bi lahko naštevali. Vas zanima kaj vse smo Sončki počeli v mesecu marcu? Kar precej naštetih dni smo obeležili.