HIŠNI RED VRTCA IN HIGIENSKA PRIPOROČILA

Spoštovani starši!

Poletje se izteka, počitnic je konec in pričelo se bo novo šolsko leto.

Da bo naš začetek bolj prijeten, vam pošiljamo nekaj navodil o hišnem redu vrtca in higienskih priporočil za preprečevanje širjenja virusa Covid-19.

Starši upoštevajte naš hišni red, gre namreč za dobro medsebojno sodelovanje in spoštovanje.

1. Parkirišče za vas bo še vedno rezervirano pred šolo.
  2. Svojega otroka pripeljite skozi vhod telovadnice. Glavni vhod šole je namenjen le učencem.
  3. V prostore vrtca obvezno vstopajte v maskah, na vhodu telovadnice si tudi razkužite roke z razkužilom.
  4. V garderobi se ne zadržujte.
  5. Držite se varnostne razdalje do vzgojiteljic, drugih otrok in staršev, ki prihajajo hkrati.
  6. V igralnice ne vstopajte, z otrokom se hitro poslovite in ga oddajte k vzgojiteljici.
  7. Zaradi preventivnega delovanja  v primeru širjenja koronavirusa še vedno velja, da vaš otrok v vrtec ne prinaša nobenih svojih igrač (razen dude, ninice ali mehke igrače za spanje). To mora ostati v vrtcu cel teden, v petek pa jo odnese domov v pranje.
  8. 8.    V vrtec sodi zdrav otrok. Otrok z znaki obolenja (vročina, driska ali bruhanje v zadnjih 24. urah, gnojen izcedek iz oči, izpuščaji, gnojni izcedek iz nosu s kihanjem in kašljanjem, uši) spada v domačo nego, zato ga ne  vključujemo v vrtec. ČE SE OB PRIHODU OTROKA V VRTEC UGOTOVIJO MOREBITNI PRVI ZNAKI OBOLENJA, JE STROKOVNA DELAVKA OTROKA DOLŽNA ODKLONITI.
  9.  O vseh morebitnih  vprašanjih predlagamo komunikacijo preko vrtčevskega telefona, mailov ter preko pisnih sporočil na oglasnih deskah.
  10.  O morebitnih spremembah vas bomo obveščali sproti, saj se bodo nekatera higienska priporočila spreminjala skladno z novimi spoznanji o širjenju okužbe in bolezni Covid-19.

Ker gre za zdravje vseh nas – otrok, vas in zaposlenih, od vas pričakujemo odgovorno ravnanje.

Vsem skupaj želimo prijeten začetek šolskega leta.

Kolektiv vrtca Ringaraja pri OŠ Artiče

PROJEKT: ZDRAVJE V VRTCU

V šolskem letu 2019/2020 začenjamo z novim nacionalnim projektom ZDRAVJE V VRTCU v sklopu NIJZ (NACIONALNI INŠTITUT ZA JAVNO ZDRAVJE)

Program promovira zdravje ter usmerja izvajanje aktivnosti za ohranjanje in krepitev zdravja v vrtčevskem okolju in izven tega.

PROJEKT: RINGARAJČEK BRALČEK

Tudi v šolskem letu 2019/2020 bomo izvajali Bralni projekt: RINGARAJČEK BRALČEK - razvijanje zgodnje pismenosti skozi igro

Predstava Mini Moni

»Riše črte, barva, briše,

sive slone, bele hiše.

Rdeče, modre in zelene,

nariše sonce, tebe, mene.

Pobarvati zna čisto vse, čisto vse, … poljubčka pa ne.«

DRAMATIZACIJA PRI KAPLJICAH

V začetku meseca februarja se je tudi naša skupina predstavila z dramatizacijo.

BALONČKI V DEŽELI PALČOVIJI

Ah, ta dežela Palčovija!

Balončki že cel mesec iščemo palčke in škratke po Banovi hosti, a jih ne najdemo, pa naj bomo še tako spretni. Vedno se nam za las izmaknejo...