Prvi vrtčevski dan

Pozdravljeni otroci, pozdravljene družine..

Poletje še kar pridno vztraja, vendar je s sabo prineslo tudi september, ko je čas, da se zopet vrnemo v naše igralnice, v svet igrač..

Dan kot vsak drug, pa vendar tako drugačen za toliko malčkov, ki so danes prvič okusili delček življenja v vrtcu in bivanje med vrstniki. Tisti malo večji, pa so zakorakali v starejšo skupino in stkali nove vezi ali pa utrdili stare.

Pred nami je torej novo vrtčevsko leto. Verjamemo, da bodo meseci pred nami pestri, zanimivi, razigrani, iskrivi.

Pustimo otrokom biti otrok, zaupajmo drug drugemu in se veselimo odraščanja naših, vaših sončkov.

Kolektiv vrtca Ringaraja pri OŠ Artiče

PROJEKT: ZDRAVJE V VRTCU

V šolskem letu 2019/2020 začenjamo z novim nacionalnim projektom ZDRAVJE V VRTCU v sklopu NIJZ (NACIONALNI INŠTITUT ZA JAVNO ZDRAVJE)

Program promovira zdravje ter usmerja izvajanje aktivnosti za ohranjanje in krepitev zdravja v vrtčevskem okolju in izven tega.

PROJEKT: RINGARAJČEK BRALČEK

Tudi v šolskem letu 2019/2020 bomo izvajali Bralni projekt: RINGARAJČEK BRALČEK - razvijanje zgodnje pismenosti skozi igro

Predstava Mini Moni

»Riše črte, barva, briše,

sive slone, bele hiše.

Rdeče, modre in zelene,

nariše sonce, tebe, mene.

Pobarvati zna čisto vse, čisto vse, … poljubčka pa ne.«

DRAMATIZACIJA PRI KAPLJICAH

V začetku meseca februarja se je tudi naša skupina predstavila z dramatizacijo.

BALONČKI V DEŽELI PALČOVIJI

Ah, ta dežela Palčovija!

Balončki že cel mesec iščemo palčke in škratke po Banovi hosti, a jih ne najdemo, pa naj bomo še tako spretni. Vedno se nam za las izmaknejo...