ŽOGICE SMO RADE ZUNAJ

Jesen nas je obdarila z obilico sončka in lepega vremena,a tudi če ne bi. Mi smo radi zunaj,...

... predvsem v gozdu, kjer se radi sprostimo v svobodni igri in raziskovanju, kjer nas nihče ne omejuje, kjer lahko sprostimo svojo domišljijo in kreativnost, se povežemo med seboj in se dodobra nadihamo svežega zraka. Iz gozda se vedno vrnemo polni zadovoljstva, dobre energije, polnih žepov gozdnih zakladov, umazani, a nadvse srečni in prijetno utrujeni.

V našem gozdu najdemo svoj mir, kotiček za razmišljanje, plezalo, gozdni tobogan, priča pa smo bili tudi hibernaciji majhne žabice.

Veliko se ukvarjamo tudi z Nemarnimi škornji, ki smetijo naše okolje, zbiramo semena za spomladansko setev, uredili smo si gredico na šolskem vrtu, posejali motovilec in čebulico, aktivno pa smo tudi sodelovali pri pripravi zdravih namazov za našo tržnico dobrot na igrišču.

Sicer pa fotografije povedo več kot besede. Se strinjate?

Za Žogice zapisala: vzg. Ruth Gramec

PROJEKT: GLASBENA SKRINJICA

Zakaj glasba?

Ker otroke:

- pomirja in sprošča,

- vpliva na razvoj njihovih možganov,

- spodbuja medsebojne interakcije,

- navaja na sodelovanje in prilagajanje,

- vpliva na otrokov osebnostni razvoj,

- navaja otroke na subtilnost,

- spodbuja kreativnost,

- nudi občutke zadovoljstva in sprejemanja.

PROJEKT: EKO VRTEC

CILJI, ki uresničujejo program ekovrtec so razvijanje pozitivnih medsebojnih odnosov, učinkovita raba naravnih virov, spodbujanje kreativnosti in izmenjava idej ter vzgoja za zdrav način življenja v zdravem okolju.

PROJEKT: Z GIBANJEM DO ZDRAVJA

V šolskem letu 2016/2017 nadaljujemo z projektom Z GIBANJEM DO ZDRAVJA, v povezavi s športnim programom MALI SONČEK.

KU-KUC GLEDALIŠČE Z MAŠO IN MEDVEDOM

V sklopu lutkovnega abonmaja, smo v letošnje leto medse povabile Gledališče KU-KUC, z igrano predstavo MEDVEDJA SIMFONIJA.

SVETOVNI DAN HRANE

Svetovni dan hrane se praznuje vsako leto, letos 16. oktobra 2018.

OBISK PISATELJICE ALEKSANDRE PINTERIČ

Kdo sploh je ta gospa, smo se spraševali že dolgo pred njenim obiskom? Ugotovili smo, da je že pred leti napisala čudovito slikanico z naslovom Veliki nemarni škornji, ki je že takrat otroke popolnoma prevzela.