OKTOBER PRI KAPLJICAH

Oktober je bil topel, sončen in pisan, tako da smo se veliko potepali po gozdu. Sprehod do gozda je večinoma potekal v opazovanju okolice in živali.

V gozdu smo nabirali želodove kapice, liste, vejice, pojedli sadno malico , opazovali smo gobe in plezali po vejah…Družili smo se pa tudi z otroki iz ostalih skupin našega vrtca,saj smo bili v gozdu velikokrat skupaj. Prijetno je spoznavati  vse otroke našega vrtca in se skupaj igrati!

Prebirali smo pravljice vsak dan pred spanjem, se naučili novo deklamacijo Slive ( Anje Štefan), se sproščali s sprostitveno  igro Ohcet in veselo telovadili na vadbenih urah.

Vsako jutro se pozdravimo s pesmijo ob spremljavi kitare, radi pojemo in nova pesmica Živali jeseni, je k nam pripeljala ježka, ki nam pomaga pri jutranjem označevanju.

Obiskala pa nas je tudi Aleksandra Pintarič, pisateljica.

Zapisala: vzgojiteljica Tina Čimžar

PROJEKT: GLASBENA SKRINJICA

Zakaj glasba?

Ker otroke:

- pomirja in sprošča,

- vpliva na razvoj njihovih možganov,

- spodbuja medsebojne interakcije,

- navaja na sodelovanje in prilagajanje,

- vpliva na otrokov osebnostni razvoj,

- navaja otroke na subtilnost,

- spodbuja kreativnost,

- nudi občutke zadovoljstva in sprejemanja.

PROJEKT: EKO VRTEC

CILJI, ki uresničujejo program ekovrtec so razvijanje pozitivnih medsebojnih odnosov, učinkovita raba naravnih virov, spodbujanje kreativnosti in izmenjava idej ter vzgoja za zdrav način življenja v zdravem okolju.

PROJEKT: Z GIBANJEM DO ZDRAVJA

V šolskem letu 2016/2017 nadaljujemo z projektom Z GIBANJEM DO ZDRAVJA, v povezavi s športnim programom MALI SONČEK.

KU-KUC GLEDALIŠČE Z MAŠO IN MEDVEDOM

V sklopu lutkovnega abonmaja, smo v letošnje leto medse povabile Gledališče KU-KUC, z igrano predstavo MEDVEDJA SIMFONIJA.

SVETOVNI DAN HRANE

Svetovni dan hrane se praznuje vsako leto, letos 16. oktobra 2018.

OBISK PISATELJICE ALEKSANDRE PINTERIČ

Kdo sploh je ta gospa, smo se spraševali že dolgo pred njenim obiskom? Ugotovili smo, da je že pred leti napisala čudovito slikanico z naslovom Veliki nemarni škornji, ki je že takrat otroke popolnoma prevzela.