ZAKLJUČEK PROJEKTA RINGARAJČEK BRALČEK

Šolsko leto je naokoli in s tem smo tudi zaključili projekt Ringarajček Bralček.

Cilji projekta / kaj smo želeli doseči:

- spodbujanje jezikovne zmožnosti ( artikulacija, besednjak, besedila, komunikacija,... ),

- otrok se uči ( poskuša se opogumiti, samostojno pripovedovati ),

- otroku približati veselje do knjige,

- spodbujanje skrbi in odgovornosti,

- spodbujanje kreativnosti in domišljije ter

- vključevanje družine v vrtec in vrtca z družino.

Tako smo v sodelovanju s starši, vsaki družini omogočili, da skupaj z otrokom izdela svojo slikanico. Nastale so prave literarne umetnije, od Rdeče kapice, pogumnih vitezov, Muce copatarice, knjige o raznih vozilih, o hišnih ljubljenčkih, o škratku Copatku, žogi, pa vse do Čudežne rdeče pese.. Laughing

Knjige, slikanice smo razstavili na vpogled v zgornji telovadnici naše šole.

PROJEKT: GLASBENA SKRINJICA

Zakaj glasba?

Ker otroke:

- pomirja in sprošča,

- vpliva na razvoj njihovih možganov,

- spodbuja medsebojne interakcije,

- navaja na sodelovanje in prilagajanje,

- vpliva na otrokov osebnostni razvoj,

- navaja otroke na subtilnost,

- spodbuja kreativnost,

- nudi občutke zadovoljstva in sprejemanja.

PROJEKT: EKO VRTEC

CILJI, ki uresničujejo program ekovrtec so razvijanje pozitivnih medsebojnih odnosov, učinkovita raba naravnih virov, spodbujanje kreativnosti in izmenjava idej ter vzgoja za zdrav način življenja v zdravem okolju.

PROJEKT: Z GIBANJEM DO ZDRAVJA

V šolskem letu 2016/2017 nadaljujemo z projektom Z GIBANJEM DO ZDRAVJA, v povezavi s športnim programom MALI SONČEK.

PALČKOV ORIENTACIJSKI POHOD

Smerokazi na deblih, pisani nahrbtniki na ramenih otrok in drevesa, ki so že ob vstopu v gozd nekako obljubljala pravo malo pustolovščino … Vse to je zaznamovalo PALČKOV ORIENTACIJSKI POHOD po Banovi hosti.

PALČKI SMO PRESPALI V VRTCU

Pa smo dočakali večer, ko smo namesto domače sobe in svoje postelje preživeli noč kar v vrtcu. Otroci smo ga res nestrpno čakali, saj smo se sami dogovorili, kako bi potekalo druženje...

ŽOGICE NA OBISKU ZAVETIŠČA ZA MALE ŽIVALI BREŽICE

Otroci iz skupine Žogice smo se v četrtek, 24.5.2015 na povabilo Izakove mamice podali na obisk Zavetišča za male živali v Brežicah. To je bil kar podvig, saj smo šli prvič na lokalni avtobus in to je bilo za nas kar doživetje.