GRADIVA ZA ŠOLSKO LETO 2021/2022

EKSKURZIJA ŠESTOŠOLCEV V BELO KRAJINO

V ponedeljek, 21. 6. 2021, so se učenci 6. razreda odpeljali na ekskurzijo v Belo krajino.

V Novem mestu se jim je pridružila učiteljica iz CŠOD, ki je že med vožnjo veliko povedala o Beli krajini.

Njihov cilj je bila vas Rosalnice, kjer so obiskali Hišo dobrega kruha. Gospa Mojca je pokazala, kako pravilno narediti belokranjsko pogačo in kako pravilno zamesiti kruh. Ob koncu delavnice je vsak učenec domov odnesel en hlebček. Učenci so pokupili vse, kar se je dalo.

Iz Rosalnic so se odpeljali v Metliko, kjer so se sprehodili po mestnih ulicah in spoznali nekaj kulturnih znamenitosti.

Na poti domov so se ustavili še v Novem mestu, kjer so se posladkali s sladoledom.