GRADIVA ZA ŠOLSKO LETO 2021/2022

DOŽIVETJA NARAVE ARTIČ

Pri izbirnem predmetu Turistična vzgoja je naša mala skupinica v maju prehodila del poti ob energijskih in vodnih točkah.

Začeli smo pri šoli in nadaljevali pot do Banove domačije. Ustavili smo se pri ribniku in se ob tabli, ki prikazuje zemljevid postavljenih oznak ob poti pogovorili o pomenu energijskih in vodnih točk .

Odločili smo se, po kateri poti bomo šli in nato zakorakali v Banovo hosto. Spustili smo se pod hrib do prve energijske točke.

Prva točka je bila energijska točka vrelec energije – POVEZANOST. Vsaka točka ima QR kodo in na tleh kamen z ustreznim simbolom. Na tem je spirala.

Pot smo nadaljevali skozi gozd in tako prispeli do vodne točke pri potoku. Opozorila nas je na »okljuk«.

Urno smo šli naprej po gozdnih poteh do za nas zadnje energijske točke - elementa zemlje – PRIZEMLJITEV.  Naredili smo še skupinsko fotografijo in jo »mahnili« nazaj.

Vsem obiskovalcem svetujemo, da si za to lepo pot vzamejo nekaj prostih uric in uživajo v gozdnem ambientu.