ORGANIZACIJA DELA ZA UČENCE OD 1. DO 5. RAZREDA

Spoštovani starši učencev od 1. – 5. razreda.

Pred nami je zadnji teden pred jesenskimi počitnicami, ki pa je poseben ravno zaradi corona ukrepov.

Spremembe se nanašajo na nošenje mask za učence od 6. leta starosti dalje. Zakonska podlaga je v odloku, ki velja od 16. 10. 2020 in je za nas in vas zavezujoč.

Odlok o začasnih ukrepih za zmanjšanje tveganja okužbe in širjenja okužbe z virusom SARS – CoV -2

(Uradni list št. 143/20, 15.10.2020, dostopen na povezavi: https://www.uradni-list.si/_pdf/2020/Ur/u2020143.pdf),

opredeljuje obveznost nošenja zaščitnih mask kot sledi:

• učitelji do vključno 5. razreda OŠ pri opravljanju neposrednega dela z učenci ne nosijo zaščitne maske.
  • učenci od 1. – 5. razreda  ne nosijo zaščitne maske izključno, ko so v matičnem oddelku.

Navedeno nadalje pomeni:

• učitelji  od 1. – 5. razreda nosijo zaščitno masko v vseh skupnih prostorih šole.
  • učenci od 1. – 5. razreda nosijo zaščitno masko v mešanih skupinah in v skupnih prostorih.
  • uporaba zaščitne maske pri dejavnostih na prostem je obvezna za učence od 1. – 5. razreda  in vse učitelje – smo odprt javni kraj v regiji, kjer število okuženih v zadnjih 14 dneh presega 140 na 100.000 prebivalcev, kar je pogoj za obvezno uporabo mask na prostem.

Na šoli poskušamo s spremenjeno organizacijo dela delo organizirati samo v matičnih razredih, da ne bo potrebno nositi maske, zato vas prosimo, da, če lahko, otroke pripeljite v šolo ob 7.30 ter, da jih čimprej po kosilu pridete iskat v PB oz. naj gredo učenci domov s šolskim avtobusom.

V naslednjem tednu so odpovedane vse popoldanske aktivnosti, krožki...

Odgovornost, da ima otrok masko, je vaša, zato poskrbite, da ne bo v stiski. V torbo dajte še kakšno rezervno. Prav tako jo morate nositi vi ob vstopu in pred šolo.

V upanju, da se bodo epidemiološke razmere  začele umirjati, vas lepo pozdravljam. Ostanite zdravi!

Vesna Bogovič, ravnateljica