DOGODKI OB ZAKLJUČKU BRALNIH DEJAVNOSTI

V maju so v zvezi z branjem na naši šoli potekali kar 4 dogodki.

V torek, 15. 5. 2018, nas je ob zaključku tekmovanja za bralno značko obiskal znan slovenski komik in prevajalec Boštjan Gorenc – Pižama. Učence je popeljal v čudoviti svet slovenske in tuje književnosti na malo drugačen način. Zelo jih je navdušil, kar dokazuje dejstvo, da so knjige, katerih avtor oz. prevajalec je, »izginile« s polic šolske knjižnice. Pižama je vsem bralcem ob koncu prireditve podelil priznanja z željo, da ostanejo zvesti knjigam tudi v prihodnje.

V istem tednu so učenci sedmega razreda v okviru projekta Noč branja prespali v šoli. Osrednja tema dogodka je bila knjiga Čudo, ki jo je prevedel Pižama. Učenci so si ogledali film, posnet po tej literarni predlogi in nato filmsko upodobitev primerjali s knjižno različico. Spoznali so še knjigo, ki je nastala za knjižno uspešnico Čudo in predstavlja drug vidik iste zgodbe, Julian. Po vseh teh dejavnostih za spanje resnično ni ostalo prav veliko časa.

Zadnji dan maja se je v Artiče pripeljal bibliobus, ki deluje pod okriljem Knjižnice Mirana Jarca Novo mesto. Mlajše učence je navdušil knjižni junak Nodi, starejši pa so imeli možnost pobrskati med knjigami potujoče knjižnice – kar okoli 7 000 jih je – in izbrati predloge novih naslovov za šolsko knjižnico.

1. junija 2018 so se zlati bralci, učenci, ki so vseh 9 let osnovnošolskega izobraževanja prejeli priznanje za osvojeno bralno značko, v Cankarjevem domu udeležili zaključne prireditve za zlate bralce. Prireditev je povezoval nam že dobro znani Pižama, učencem pa je veliko bralnih užitkov tudi med počitnicami zaželel častni pokrovitelj prireditve, slovenski predsednik Borut Pahor.

Utrinke iz vseh dogodkov si lahko ogledate na spodnji povezavi.

LOGIČNA POŠAST, DRŽAVNO TEKMOVANJE

V soboto, 19. maja 2018, se je 20 učencev od prvega do osmega razreda udeležilo državnega tekmovanja iz logike Logična pošast v organizaciji društva Mathema.

NEJC ODLIČEN NA DRŽAVNEM PRVENSTVU V SMUČANJU

V torek, 20. 3. 2018, se je ekipa OŠ Artiče udeležila državnega prvenstva v smučanju.

NIK AŠIČ PRVI NA LJUBLJANA OPEN

V soboto, 10. 3. 2018, je v Ljubljani potekal mladinski šahovski turnir Lars & Sven Ljubljana Open 2018.