FIESA, 4. DAN

Tudi danes smo preživeli pester dan.

Dopoldne smo se odpravili na pohod, najprej v smeri Strunjana, kjer smo si ogledali Strunjanske soline in Mesečev zaliv. Slednji se po svoji lepoti brez težav kosa s tistimi, ki jih občudujemo na razglednicah z grških otokov.

Vrnili smo se po isti poti in nato šli vse do Portoroža. Skupni seštevek dolžine prehojene poti: 12 km.

Popoldne smo v okviru morske biologije spoznavali morske trave in alge. Sledil je še kulinarični del, in sicer smo si povsem sami skuhali školjke. Večina nas je bila nad okusom navdušena.

Po večerji smo si na obali privoščili sladoled in končno dočakali vrhunec tedna, zabavo. 2 uri smo plesali in dokazali, da je plesni tečaj, ki ga obiskujemo od aprila, dobra naložba. Z druženjem in plesom smo še poglobili prijateljske stike z učenci iz Mojstrane, ki so ta teden bivali z nami. Za prijeten zaključek četrtka je poskrbel še Andraž s harmoniko.

Danes še v Fiesi, jutri že doma. Ostali nam bodo neprecenljivi spomini.

Lahko noč!

LOGIČNA POŠAST, DRŽAVNO TEKMOVANJE

V soboto, 19. maja 2018, se je 20 učencev od prvega do osmega razreda udeležilo državnega tekmovanja iz logike Logična pošast v organizaciji društva Mathema.

NEJC ODLIČEN NA DRŽAVNEM PRVENSTVU V SMUČANJU

V torek, 20. 3. 2018, se je ekipa OŠ Artiče udeležila državnega prvenstva v smučanju.

NIK AŠIČ PRVI NA LJUBLJANA OPEN

V soboto, 10. 3. 2018, je v Ljubljani potekal mladinski šahovski turnir Lars & Sven Ljubljana Open 2018.