FIESA, 3. DAN

Za nami sta naporen dan in večer.

Po jutranji rekreaciji in zajtrku so učenci najbolje ocenjenih sob dobili posebno nagrado. Upravnik doma, g. Rado Gregorič, jih je presenetil s svojim skritim talentom - kaligrafijo.

Nato smo se odpravili do piranskega mandrača (notranje pristanišče za jadrnice in ribiške čolne), kjer nas je čakala ladjica Solinarka. Z njo smo prepluli polovico slovenske obale - od Pirana mimo Portoroža do Sečoveljskih solin.

Na Tartinijevem trgu smo naredili spominsko fotografijo, nato pa si privoščili sladoled ali kupili kak spominek.

Po kosilu smo spoznavali jezeri v Fiesi, ki sta uvrščeni v inventar najpomembnejše naravne dediščine v Sloveniji. Predstavljata pomemben življenjski prostor različnih živalskih in rastlinskih vrst.

Spoznavali smo še osnove nordijske hoje. Učiteljica športa je vse naše učence pohvalila, da so zelo dobro kondicijsko pripravljeni in da tako hitrega tempa še ni imela z "nobeno šolo".

Po večerji so učenci nestrpno čakali, da se razdelijo mobiteli, nato pa so imeli še zabavni kviz. Čakalo pa jih je še eno presenečenje ... obiskal jih je namreč ...

Četrtfinale v košarki za mlajše dečke

V torek, 26. 3. 2019, je na šoli potekalo četrtfinale v košarki za mlajše dečke, kamor so se uvrstili tudi naši učenci, kar je velik uspeh že sam po sebi.

MARUŠA IN ELA SREBRNI

V sredo, 6. 3. 2019, je v Osnovni šoli Leskovec pri Krškem potekalo področno tekmovanje iz znanja geografije.