FIESA, 3. DAN

Za nami sta naporen dan in večer.

Po jutranji rekreaciji in zajtrku so učenci najbolje ocenjenih sob dobili posebno nagrado. Upravnik doma, g. Rado Gregorič, jih je presenetil s svojim skritim talentom - kaligrafijo.

Nato smo se odpravili do piranskega mandrača (notranje pristanišče za jadrnice in ribiške čolne), kjer nas je čakala ladjica Solinarka. Z njo smo prepluli polovico slovenske obale - od Pirana mimo Portoroža do Sečoveljskih solin.

Na Tartinijevem trgu smo naredili spominsko fotografijo, nato pa si privoščili sladoled ali kupili kak spominek.

Po kosilu smo spoznavali jezeri v Fiesi, ki sta uvrščeni v inventar najpomembnejše naravne dediščine v Sloveniji. Predstavljata pomemben življenjski prostor različnih živalskih in rastlinskih vrst.

Spoznavali smo še osnove nordijske hoje. Učiteljica športa je vse naše učence pohvalila, da so zelo dobro kondicijsko pripravljeni in da tako hitrega tempa še ni imela z "nobeno šolo".

Po večerji so učenci nestrpno čakali, da se razdelijo mobiteli, nato pa so imeli še zabavni kviz. Čakalo pa jih je še eno presenečenje ... obiskal jih je namreč ...

LOGIČNA POŠAST, DRŽAVNO TEKMOVANJE

V soboto, 19. maja 2018, se je 20 učencev od prvega do osmega razreda udeležilo državnega tekmovanja iz logike Logična pošast v organizaciji društva Mathema.

NEJC ODLIČEN NA DRŽAVNEM PRVENSTVU V SMUČANJU

V torek, 20. 3. 2018, se je ekipa OŠ Artiče udeležila državnega prvenstva v smučanju.

NIK AŠIČ PRVI NA LJUBLJANA OPEN

V soboto, 10. 3. 2018, je v Ljubljani potekal mladinski šahovski turnir Lars & Sven Ljubljana Open 2018.