Aprilske novice

V aprilu se je v šoli in izven nje zvrstilo precej aktivnosti. O nekaterih smo že poročali, nekatere pa samo kot kratke novičke navajamo v nadaljevanju.

V začetku aprila so se drugošolci poklonili svojim mamicam v okviru projekta Moja mami in jim poleg kulturnega programa pripravili pravo knjigo. V petek, 6. aprila, pa so tekmovali iz znanja slovenščine na tekmovanju Mehurčki.

V četrtek, 5. 4. 2018, je skupina učencev odpotovala v Dom starejših Brežice in jih razveselila s kratkim kulturnim programom, v soboto 7. aprila pa so nastopili na občnem zboru Društva izgnancev.

V petek 13. 4. 2018 so učenci izjemno uspešno nastopili na krosu in se ovenčali z ekipno srebrno medaljo, kar nekaj posameznikov pa je odšlo domov z eno od medalj, v sredo 18. 4. pa so mlajši dečki osvojili drugo mesto na občinskem prvenstvu iz rokometa.

Znova smo zbirali star papir - tokrat se ga je v dveh dneh nabralo nekaj več kot 12 ton.

V četrtek, 19. 4., so se sedmošolci s kolesi odpravili v Slivje, kjer so jim predstavili delovanje ribiške družine.

V soboto 21. 4. je na šoli potekalo državno tekmovanje iz matematike.

Še vedno pa na šoli poteka Podjetna devetka, projekt, v katerem se učencem predstavljajo različni gospodarstveniki in širijo svoje znanje obrti in navdušujejo mlade za prihodnost.

KATARINA USPEŠNA NA DRŽAVNEM PRVENSTVU V BADMINTONU

V sredo, 13. 3. 2019, je na Mirni potekalo državno prvenstvo v badmintonu za osnovne šole.

MLADI ŠAHISTI PRVI NA PODROČNEM PRVENSTVU

V soboto, 9. 3. 2019, je v Sevnici potekalo Področno prvenstvo osnovnih šol v šahu.

Področno prvenstvo v smučanju, Golte 2019

V četrtek, 31. 1. 2019, je na Golteh potekalo področno prvenstvo v smučanju, kjer so se naši učenci ovenčali s kopico medalj.