Nagradni izlet v Ljubljano

Že jeseni so učenci 9. razreda sodelovali na likovno-literarnem natečaju Na obisku pri Juriju Dalmatinu in najuspešnejši so si prislužili izlet v Ljubljano, in sicer 5. 4. 2018.

Slovensko protestantsko društvo, Podružnica Posavje, že 10 let tudi s pomočjo literarno-likovnega natečaja skrbi, da se dediščina protestantov ne bi pozabila. Tako vsako jesen organizira natečaj, kamor povabi samo učence s posavskih šol, udeleženci pa prejmejo nagradni izlet. Letos je bil ta izveden v četrtek, 5. 4. 2018.

Najprej so si učenci z mentorji ogledali Kulturni bazar, nato pa so šli na ogled protestantske cerkve v Ljubljani in pomnikov v samem mestu.

V cerkvi jih je pričakal sam škof evangeličanske cerkve Geza Erniš, poleg njega pa še dr. Marko Kerševan in predsednik krovnega društva Matjaž Gruden.

NEJC ODLIČEN NA DRŽAVNEM PRVENSTVU V SMUČANJU

V torek, 20. 3. 2018, se je ekipa OŠ Artiče udeležila državnega prvenstva v smučanju.

NIK AŠIČ PRVI NA LJUBLJANA OPEN

V soboto, 10. 3. 2018, je v Ljubljani potekal mladinski šahovski turnir Lars & Sven Ljubljana Open 2018.

Zmagovalni dan na Golteh

Učenci in učenke OŠ Artiče so v sredo, 21. 2. 2018, nastopili na področnem prvenstvu v smučanju in dosegli izjemen uspeh.