EKSKURZIJA V BELO KRAJINO

V ponedeljek, 5. 3. 2018,  smo se učenci 6. in 7. razreda odpravili na ekskurzijo v Belo krajino.

V Novem mestu se nam je pridružila učiteljica iz CŠOD, ki je že med vožnjo veliko povedala o Beli krajini.

Naš cilj je bila vas Rosalnice, kjer smo obiskali Hišo dobrega kruha. Gospa Mojca nam je pokazala, kako pravilno narediti belokranjsko pogačo in kako pravilno zamesiti kruh. Ob koncu delavnice je vsak učenec domov odnesel en hlebček.

Iz Rosalnic smo se odpeljali v Metliko. Tam smo si ogledali jedro Metlike ter galerijo Kambič.

Popoldan smo veseli in siti zaradi dobre pojedine v Hiši dobrega kruha odšli nazaj proti domu.

Barbara Cvetko, 7. b

LOGIČNA POŠAST, DRŽAVNO TEKMOVANJE

V soboto, 19. maja 2018, se je 20 učencev od prvega do osmega razreda udeležilo državnega tekmovanja iz logike Logična pošast v organizaciji društva Mathema.

NEJC ODLIČEN NA DRŽAVNEM PRVENSTVU V SMUČANJU

V torek, 20. 3. 2018, se je ekipa OŠ Artiče udeležila državnega prvenstva v smučanju.

NIK AŠIČ PRVI NA LJUBLJANA OPEN

V soboto, 10. 3. 2018, je v Ljubljani potekal mladinski šahovski turnir Lars & Sven Ljubljana Open 2018.