OBISK DRŽAVNEGA ZBORA 2017

V ponedeljek, 13. 11. 2017, so nekateri naši učenci obiskali Državni zbor Republike Slovenije v Ljubljani.

V Ljubljano so odšli štirje učenci - Žan, Jakob, Živa in Maj. Obiska parlamenta so se udeležili tudi predstavniki učencev ostalih šol v brežiški občini.

Tokrat smo se res odpeljali v "belo Ljubljano", saj nas je že od Novega mesta spremljal sneg, zato je bilo potrebno spremeniti načrt obiska.

V Državnem zboru smo bili že naročeni. Tam smo si ogledali dvorano, kjer potekajo redne seje, tiskovno središče in sejno dvorano. G. Milan Brglez pa nas je tudi povabil k poslušanju 35. redne seje državnega zbora ob 12. uri. Udeležili smo se je s precej radovednosti.

Za ogled Ljubljane smo izbrali krajši sprehod, saj je bilo vreme zelo neprijazno. Zato smo popoldan z veseljem sedli v topel avtobus in odšli domov.

REZULTATI TEKMOVANJ V BADMINTONU IN NAMIZNEM TENISU

V mesecu januarju sta se Nikolaj in Katarina Kevo, ljubitelja loparjev in lahkih žogic, udeležila tekmovanj v namiznem tenisu in badmintonu.

NIK AŠIČ DRUGI NA ČLANSKEM ŠAHOVSKEM TEKMOVANJU

V Mladinskem centru Brežice je v soboto, 27. 1. 2018, potekalo člansko šahovsko tekmovanje "Rokvič in Volčanšek memorial".

Uspeh rokometašic

V četrtek, 11. 1. 2018, so se naše starejše deklice pomerile na področnem prvenstvu v rokometu v Brežicah. Odlično so se odrezale in se uvrstile v četrtfinale. Držimo pesti!!!!