OBISK GASILCEV PGD SP. POHANCA

Mesec oktober je mesec požarne varnosti in v ta namen, smo v vrtec povabili gasilce iz PGD Sp. Pohanca.

Letos PGD Sp. Pohanca obeležujejo jubilej - 70 let delovanja in so se z veseljem odzvali našemu vabilu.

Na travnatem igrišču med vrtcem in župniščem nas je čakal gasilski avto in trije prostovoljni gasilci.

Najprej so nam pokazali kaj potrebujejo za svojo varnost (zaščitno uniformo, opremo), kaj za gašenje požarov in reševanje. A veste, da so nam dovolili sesti v gasilski avto in vključiti sirene? To je bilo pravo navdušenje.

Pokazali so nam, kako visoko se dvignejo reflektorske luči na strehi vozila, da lahko gasijo tudi ponoči.

Nato pa smo si nadeli rdeče čelade in se preizkusili pri držanju cevi, skozi katero je pritekla voda. Najbolj zanimiva pa je bila brentača, na katero smo ročno črpali vodo ter pod pritiskom zadeli tarčo.

Gasilcem smo se zahvalili za obisk in jih pozdravili "NA POMOČ".

... In zdaj vemo, da če pride do nesreče, pokličemo številko 112. In kadar bomo slišali zvok sirene, bomo pomislili, kako pogumni so gasilci in zagotovo hitijo nekoga reševati, četudi mucko na drevesu...

Mali in veliki iz vrtca Ringaraja pri OŠ Artiče

PROJEKT: GLASBENA SKRINJICA

Zakaj glasba?

Ker otroke:

- pomirja in sprošča,

- vpliva na razvoj njihovih možganov,

- spodbuja medsebojne interakcije,

- navaja na sodelovanje in prilagajanje,

- vpliva na otrokov osebnostni razvoj,

- navaja otroke na subtilnost,

- spodbuja kreativnost,

- nudi občutke zadovoljstva in sprejemanja.

PROJEKT: EKO VRTEC

CILJI, ki uresničujejo program ekovrtec so razvijanje pozitivnih medsebojnih odnosov, učinkovita raba naravnih virov, spodbujanje kreativnosti in izmenjava idej ter vzgoja za zdrav način življenja v zdravem okolju.

PROJEKT: Z GIBANJEM DO ZDRAVJA

V šolskem letu 2019/2020 začenjamo z novim nacionalnim projektom ZDRAVJE V VRTCU v sklopu NIJZ (NACIONALNI INŠTITUT ZA JAVNO ZDRAVJE)

Program promovira zdravje ter usmerja izvajanje aktivnosti za ohranjanje in krepitev zdravja v vrtčevskem okolju in izven tega.

KOSTANJEV PIKNIK S POHODOM

Sončna jesen nam je v sredo, 16. 10. 2019 postregla s prav toplimi žarki, tako da smo se z še večjim elanom odpravili na pohod po Banovem gozdu.

OBISK GASILCEV PGD SP. POHANCA

TEDEN OTROKA V VRTCU RINGARAJA

V ponedeljek, 7. oktobra 2019,se je pričel Teden otroka. Letos na temo Naše pravice.