TEDEN OTROKA V VRTCU RINGARAJA

V ponedeljek, 7. oktobra 2019,se je pričel Teden otroka. Letos na temo Naše pravice.

Ker v letošnjem letu obeležujemo 30 let od sprejetja Konvencije o otrokovih pravicah (20. novembra 1989 jo je sprejela Generalna skupščina Združenih narodov), so se v Zvezi prijateljev mladine Slovenije odločili, da bodo ravno pravice otrok osrednja tema letošnjega Tedna otroka.

Tako smo tudi v našem vrtcu posvetili pozornost pravicam otrok, predvsem pravici do igre. Dopoldneve smo preživeli veliko zunaj na prijetno toplem sončku, večji skupini so skupaj odkrivali gozd z vsemi čutili in odkrili smaragdni kotiček, obiskali smo vrtec v enoti Pintarič, plesali, se igrali,...

Na obisk so prišli knjižni nahrbtniki z bibarijami, knjigami, in komaj dočakane naše maskote. Vrnila sta se medved Jaka in Kapljica, čisto na novo pa so v naš vrtec potrkali Gumbek, muca Copatarica ter Lili in Jaka.

Da pa smo vse to še bolj začinili, smo vzgojiteljice odigrale lutkovno predstavo ter povabili čarodeja Andreja.

Otroci in vzgojiteljice vrtca Ringaraja pri OŠ Artiče

PROJEKT: GLASBENA SKRINJICA

Zakaj glasba?

Ker otroke:

- pomirja in sprošča,

- vpliva na razvoj njihovih možganov,

- spodbuja medsebojne interakcije,

- navaja na sodelovanje in prilagajanje,

- vpliva na otrokov osebnostni razvoj,

- navaja otroke na subtilnost,

- spodbuja kreativnost,

- nudi občutke zadovoljstva in sprejemanja.

PROJEKT: EKO VRTEC

CILJI, ki uresničujejo program ekovrtec so razvijanje pozitivnih medsebojnih odnosov, učinkovita raba naravnih virov, spodbujanje kreativnosti in izmenjava idej ter vzgoja za zdrav način življenja v zdravem okolju.

PROJEKT: Z GIBANJEM DO ZDRAVJA

V šolskem letu 2019/2020 začenjamo z novim nacionalnim projektom ZDRAVJE V VRTCU v sklopu NIJZ (NACIONALNI INŠTITUT ZA JAVNO ZDRAVJE)

Program promovira zdravje ter usmerja izvajanje aktivnosti za ohranjanje in krepitev zdravja v vrtčevskem okolju in izven tega.

KOSTANJEV PIKNIK S POHODOM

Sončna jesen nam je v sredo, 16. 10. 2019 postregla s prav toplimi žarki, tako da smo se z še večjim elanom odpravili na pohod po Banovem gozdu.

OBISK GASILCEV PGD SP. POHANCA

Mesec oktober je mesec požarne varnosti in v ta namen, smo v vrtec povabili gasilce iz PGD Sp. Pohanca.

TEDEN OTROKA V VRTCU RINGARAJA