BALONČKI NA PODELITVI OB ZAKLJUČKU EKO PROJEKTA

V mesecu februarju, ko smo Balončki raziskovali vesolje, smo v sklopu Eko projekta ustvarili tudi vesoljsko plovilo prihodnosti..

Zbirali smo tetrapake in jih pridno rezali, lepili, barvali,... in nastalo je vesoljsko plovilo, ki ga bi lahko uporabljali v prihodnosti, da ne bi več onesnaževali našega planeta. Tako smo se udeležili likovnega natečaja PROJEKT MISIJA: ZELENI KORAKI.

Projekt Misija: Zeleni koraki že tretje šolsko leto organizirata program Ekošola in družba BTC z namenom, da krepijo zavest in znanje mladih o trajnostnih vidikih in oblikah prometa. V projektu je letos sodelovalo rekordnih 2.300 otrok in mladostnikov iz 125 slovenskih vrtcev, osnovnih in srednjih šol ter šol s prilagojenim programom.

In ravno mi, naša skupina Balončki ( del skupine, ki so le-tega ustvarile) smo zasedli častitljivo 2. mesto v kategoriji vrtcev.

Kakšna bodo vozila in promet prihodnosti, kako bodo vplivala na naše okolje in življenje ter kakšne so naše vsakodnevne prometne navade na poti v vrtec, šolo, službo in trgovino ter kako jih izboljšati? To so glavna vprašanja, s katerimi se je v letošnjem šolskem letu ukvarjalo kar 2.300 otrok in mladostnikov v projektu Misija: Zeleni koraki.

Svoj pogled so mladi predstavili s prikazi različnih vozil in plovil v obliki maket, risb, kolažev, miselnih iger in drugih tehnik. Prikazali so tudi svojo vizijo prometa prihodnosti: leteče avtomobile, prometno pokrajino prihodnosti v kapsuli, parkirišča, spremenjena v zelenice,  skiro na sončni pogon, vzletišče za rakete in celo turistično podmornico.

Zaključek projekta so obeležili s posebnim dogodkom v SiTi Teatru v BTC Ljubljana, 4. 6. 2019, kamor smo se s ponosom odpravili tudi mi.

Zapisala: vzg. Tanja Mežič

PROJEKT: GLASBENA SKRINJICA

Zakaj glasba?

Ker otroke:

- pomirja in sprošča,

- vpliva na razvoj njihovih možganov,

- spodbuja medsebojne interakcije,

- navaja na sodelovanje in prilagajanje,

- vpliva na otrokov osebnostni razvoj,

- navaja otroke na subtilnost,

- spodbuja kreativnost,

- nudi občutke zadovoljstva in sprejemanja.

PROJEKT: EKO VRTEC

CILJI, ki uresničujejo program ekovrtec so razvijanje pozitivnih medsebojnih odnosov, učinkovita raba naravnih virov, spodbujanje kreativnosti in izmenjava idej ter vzgoja za zdrav način življenja v zdravem okolju.

PROJEKT: Z GIBANJEM DO ZDRAVJA

V šolskem letu 2019/2020 začenjamo z novim nacionalnim projektom ZDRAVJE V VRTCU v sklopu NIJZ (NACIONALNI INŠTITUT ZA JAVNO ZDRAVJE)

Program promovira zdravje ter usmerja izvajanje aktivnosti za ohranjanje in krepitev zdravja v vrtčevskem okolju in izven tega.

KOSTANJEV PIKNIK S POHODOM

Sončna jesen nam je v sredo, 16. 10. 2019 postregla s prav toplimi žarki, tako da smo se z še večjim elanom odpravili na pohod po Banovem gozdu.

OBISK GASILCEV PGD SP. POHANCA

Mesec oktober je mesec požarne varnosti in v ta namen, smo v vrtec povabili gasilce iz PGD Sp. Pohanca.

TEDEN OTROKA V VRTCU RINGARAJA

V ponedeljek, 7. oktobra 2019,se je pričel Teden otroka. Letos na temo Naše pravice.