KU-KUC GLEDALIŠČE Z MAŠO IN MEDVEDOM

V sklopu lutkovnega abonmaja, smo v letošnje leto medse povabile Gledališče KU-KUC, z igrano predstavo MEDVEDJA SIMFONIJA.

Tako so nam danes "postregli" s prav prijetno igrano predstavo, verjetno vsem otrokom poznano rusko ljudsko pravljico in istoimensko risanko

Maša in medved.

Lahko smo pokukali v mednarodno medvedjo pisarno, spoznali kaj vse mora preudarni Medved Medvedjev postoriti pred zimskim spalnim dopustom in poslušali slavno medvedjo skladbo - MEDVEDJA SIMFONIJA.

A kaj bi Medo brez navihane male nepridipravke Mašenjke?

Kaj vse mu je ob tem ušpičila... Laughing

Nihče ni ostal ravnodušen ob potegavščinah male Maše; nasmejali so se ne samo otroci, temveč tudi vzgojiteljice.

Zgodba nas je tako lahkotno popeljala v pravljico, mala Maša nekam daleč stran od vsakdanjosti, glasba v Rusijo, Medo pa v vsakdanje norčave skrbi...

PROJEKT: GLASBENA SKRINJICA

Zakaj glasba?

Ker otroke:

- pomirja in sprošča,

- vpliva na razvoj njihovih možganov,

- spodbuja medsebojne interakcije,

- navaja na sodelovanje in prilagajanje,

- vpliva na otrokov osebnostni razvoj,

- navaja otroke na subtilnost,

- spodbuja kreativnost,

- nudi občutke zadovoljstva in sprejemanja.

PROJEKT: EKO VRTEC

CILJI, ki uresničujejo program ekovrtec so razvijanje pozitivnih medsebojnih odnosov, učinkovita raba naravnih virov, spodbujanje kreativnosti in izmenjava idej ter vzgoja za zdrav način življenja v zdravem okolju.

PROJEKT: Z GIBANJEM DO ZDRAVJA

V šolskem letu 2016/2017 nadaljujemo z projektom Z GIBANJEM DO ZDRAVJA, v povezavi s športnim programom MALI SONČEK.

KU-KUC GLEDALIŠČE Z MAŠO IN MEDVEDOM

SVETOVNI DAN HRANE

Svetovni dan hrane se praznuje vsako leto, letos 16. oktobra 2018.

OBISK PISATELJICE ALEKSANDRE PINTERIČ

Kdo sploh je ta gospa, smo se spraševali že dolgo pred njenim obiskom? Ugotovili smo, da je že pred leti napisala čudovito slikanico z naslovom Veliki nemarni škornji, ki je že takrat otroke popolnoma prevzela.