SVETOVNI DAN HRANE

Svetovni dan hrane se praznuje vsako leto, letos 16. oktobra 2018.

Uvedla ga je Organizacija Združenih narodov za prehrano in kmetijstvo.

Omenjen datum je bil izbran, ker je bila organizacija na ta dan leta 1945 ustanovljena. Glavni namen svetovnega dneva hrane je opozarjanje, da v svetu živi veliko ljudi, ki trpi za pomanjkanje hrane.

Tako smo se tudi v našem vrtcu odločili, da obeležimo ta dan - s predelavo ekoloških izdelkov naredimo različne izdelke in jih ponudimo na EKO TRŽNICI na vrtčevskem igrišču.

Z velikim veseljem in ponosom smo ponudili jabolčni zavitek, domače orehe, polnozrnat kruh, piškote in različne skutine namaze...

Otroci vrtca in vzgojiteljice

PROJEKT: GLASBENA SKRINJICA

Zakaj glasba?

Ker otroke:

- pomirja in sprošča,

- vpliva na razvoj njihovih možganov,

- spodbuja medsebojne interakcije,

- navaja na sodelovanje in prilagajanje,

- vpliva na otrokov osebnostni razvoj,

- navaja otroke na subtilnost,

- spodbuja kreativnost,

- nudi občutke zadovoljstva in sprejemanja.

PROJEKT: EKO VRTEC

CILJI, ki uresničujejo program ekovrtec so razvijanje pozitivnih medsebojnih odnosov, učinkovita raba naravnih virov, spodbujanje kreativnosti in izmenjava idej ter vzgoja za zdrav način življenja v zdravem okolju.

PROJEKT: Z GIBANJEM DO ZDRAVJA

V šolskem letu 2016/2017 nadaljujemo z projektom Z GIBANJEM DO ZDRAVJA, v povezavi s športnim programom MALI SONČEK.

KU-KUC GLEDALIŠČE Z MAŠO IN MEDVEDOM

V sklopu lutkovnega abonmaja, smo v letošnje leto medse povabile Gledališče KU-KUC, z igrano predstavo MEDVEDJA SIMFONIJA.

SVETOVNI DAN HRANE

Svetovni dan hrane se praznuje vsako leto, letos 16. oktobra 2018.

OBISK PISATELJICE ALEKSANDRE PINTERIČ

Kdo sploh je ta gospa, smo se spraševali že dolgo pred njenim obiskom? Ugotovili smo, da je že pred leti napisala čudovito slikanico z naslovom Veliki nemarni škornji, ki je že takrat otroke popolnoma prevzela.