BALONČKI in ŽOGICE na obisku na Policijski postaji Brežice

V sredini septembra smo se otroci iz skupine Balončki in Žogice odpravili na obisk na Policijsko postajo Brežice, da preverimo kaj vse delajo policistii in ali imajo pridržanega kakšnega tatu, hehe..

Na PP Brežice odpeljali z avtobusom, kjer nas je pred policijsko zgradbo sprejel vodja policijskega okoliša g. Urek.

Ogledali smo si prostore policijske postaje, vozila, opremo, ki jih policisti uporabljajo pri svojem delu, malim nadebudnežem pa je predstavil svoj poklic, kako ga opravljajo in tudi kako se pripravljajo na izvajanje pomembnih in zahtevnih nalog.

Otroke je najbolj navdušila soba za zaslišanje, preživeli smo tudi minutko v prostorih, kjer policisti pridržijo nepridiprave. Rokovali smo se tudi z gumijasto palico - pendrek, z merilnikom hitrosti, napravo za preverjanje alkotesta,... manjkala pa ni tudi sirena..

Da pa še ne pozabimo na zelo pomembnega člana na policiji - policijskega psa, njegovih veščin, nalog in kako poslušen je.

Po slabi uri druženja so se otroci poslovili in se zadovoljni, da so spoznali delo policiste in njihovo delo, odpravili nazaj v vrtec.

HVALA PP BREŽICE za obisk

Balončki in Žogice s svojimi vzgojiteljicami

PROJEKT: GLASBENA SKRINJICA

Zakaj glasba?

Ker otroke:

- pomirja in sprošča,

- vpliva na razvoj njihovih možganov,

- spodbuja medsebojne interakcije,

- navaja na sodelovanje in prilagajanje,

- vpliva na otrokov osebnostni razvoj,

- navaja otroke na subtilnost,

- spodbuja kreativnost,

- nudi občutke zadovoljstva in sprejemanja.

PROJEKT: EKO VRTEC

CILJI, ki uresničujejo program ekovrtec so razvijanje pozitivnih medsebojnih odnosov, učinkovita raba naravnih virov, spodbujanje kreativnosti in izmenjava idej ter vzgoja za zdrav način življenja v zdravem okolju.

PROJEKT: Z GIBANJEM DO ZDRAVJA

V šolskem letu 2019/2020 začenjamo z novim nacionalnim projektom ZDRAVJE V VRTCU v sklopu NIJZ (NACIONALNI INŠTITUT ZA JAVNO ZDRAVJE)

Program promovira zdravje ter usmerja izvajanje aktivnosti za ohranjanje in krepitev zdravja v vrtčevskem okolju in izven tega.

Predstava Mini Moni

»Riše črte, barva, briše,

sive slone, bele hiše.

Rdeče, modre in zelene,

nariše sonce, tebe, mene.

Pobarvati zna čisto vse, čisto vse, … poljubčka pa ne.«

DRAMATIZACIJA PRI KAPLJICAH

V začetku meseca februarja se je tudi naša skupina predstavila z dramatizacijo.

BALONČKI V DEŽELI PALČOVIJI

Ah, ta dežela Palčovija!

Balončki že cel mesec iščemo palčke in škratke po Banovi hosti, a jih ne najdemo, pa naj bomo še tako spretni. Vedno se nam za las izmaknejo...