POMLAD V SKUPINI SONČKOV

Naša tokratna pomlad je bila predvsem obarvana s široko paleto razpoloženj, ki so prišla in minila kot poletne nevihte in se menjala tako hitro, kot aprilsko vreme.

Z vstopom zadnjih 4 novincev, se je skupina napolnila. Tako je pomlad po razpoloženju, ki so ga usmerjali zelo glasni novinci, kar precej spominjala na lanski september. Takšna je bila tudi po naporu. Otroke dodatno vznemirja tudi daljša odsotnost vzgojiteljice Ane, zaradi česar so še bolj občutljivi. Nadomeščajo jo marljive in srčne študentke, ki zelo dobro poskrbijo za njihove potrebe.

Sicer pa smo te dni veliko zunaj, kjer uživamo v raziskovanju trave, mivke in še česa z rokami, usti, očmi in predvsem bosimi nogami.

Zapisala: vzg. Martina Makovec Žagar

PROJEKT: GLASBENA SKRINJICA

Zakaj glasba?

Ker otroke:

- pomirja in sprošča,

- vpliva na razvoj njihovih možganov,

- spodbuja medsebojne interakcije,

- navaja na sodelovanje in prilagajanje,

- vpliva na otrokov osebnostni razvoj,

- navaja otroke na subtilnost,

- spodbuja kreativnost,

- nudi občutke zadovoljstva in sprejemanja.

PROJEKT: EKO VRTEC

CILJI, ki uresničujejo program ekovrtec so razvijanje pozitivnih medsebojnih odnosov, učinkovita raba naravnih virov, spodbujanje kreativnosti in izmenjava idej ter vzgoja za zdrav način življenja v zdravem okolju.

PROJEKT: Z GIBANJEM DO ZDRAVJA

V šolskem letu 2019/2020 začenjamo z novim nacionalnim projektom ZDRAVJE V VRTCU v sklopu NIJZ (NACIONALNI INŠTITUT ZA JAVNO ZDRAVJE)

Program promovira zdravje ter usmerja izvajanje aktivnosti za ohranjanje in krepitev zdravja v vrtčevskem okolju in izven tega.

Predstava Mini Moni

»Riše črte, barva, briše,

sive slone, bele hiše.

Rdeče, modre in zelene,

nariše sonce, tebe, mene.

Pobarvati zna čisto vse, čisto vse, … poljubčka pa ne.«

DRAMATIZACIJA PRI KAPLJICAH

V začetku meseca februarja se je tudi naša skupina predstavila z dramatizacijo.

BALONČKI V DEŽELI PALČOVIJI

Ah, ta dežela Palčovija!

Balončki že cel mesec iščemo palčke in škratke po Banovi hosti, a jih ne najdemo, pa naj bomo še tako spretni. Vedno se nam za las izmaknejo...