ŽABJE DOGODIVŠČINE PRI PALČKIH

»Žaba rega, žaba rega,

rad bi regal kakor, daj nauči,

daj nauči, tudi mene regati«

Tako kot znajo glasno regljati žabe v naši mlaki blizu vrtca, znamo tudi Palčki peti in se pogovarjati. Ob obisku mlake je tudi nas začelo zanimati življenje teh  dvoživk. O njih smo vedeli le nekaj zanimivosti, ob raziskovanju pa smo izvedeli mnogo več. Ob ogledu mlake smo si podrobno ogledali mrest, to so žabja jajca v vodi. Spoznali smo razvojni ciklus žab, ob glasbi smo preko improvizacije uprizorili razvoj žabe, spoznali zgodbe, pesmice, igrice in se predali različnimi likovnimi tehnikami. Iz zamaškov, kolutov, lesenih kock smo izdelovali bivališče žab in ob tem uživali v igri.

Najraje smo se igrali namizno igro Vrtec Rega, kjer smo se zabavali in razmišljali z možgančki.

Seveda pa nismo pozabili zaviti v naš prečudoviti gozd, ki nas vedno rad sprejme. Ob prihodu do gozdnih vrat ga vedno povprašamo, ali se lahko v njem igramo. In drobni zeleni listi nam zašepetajo, da nas je vedno zares vesel. Le gozdnega bontona ne smemo pri tem pozabiti. V njem je tako zanimivo, da ne potrebujemo nobenih igrač, le bolje pogledamo naokoli in v hipu poiščemo stvari, ki nam jih gozd ponuja.

Drugače pa je pri nas še vedno pestro, glasno in veselo. Naša energija kar poka po šivih, radi se smejimo, naredimo kakšno »vragolijo« in tudi ponagajamo vzgojiteljicam.

Še malo pa bodo počitnice in Palčki se bomo odpravili  na novo potovanje v šolo. Zato sedaj prav vsak dan izkoristimo za igro, v kateri nam ne zmanjka domišljije.

Ker pa nas sonce vedno vabi na plano, se kmalu po jutranjem krogu odpravimo na igrišče, kjer imamo veliko možnosti za različne dejavnosti. Ob tem pa nekateri otroci ne pozabimo poslušati žvrgolenje ptic, na drevesu ali travi opazimo drobne mravljice in v laseh začutimo šumenje vetra.

Zadnje leto v vrtcu se nam izteka. Trudimo se, da bomo postali samostojni otroci in da bomo za življenju opremljeni z izkušnjami,ki smo jih dobili v vrtcu na otroškem igrišči  in peskovniku.

Palčki z vzgojiteljicami

Zapisala: vzgojiteljica Nataša Petelinc

PROJEKT: GLASBENA SKRINJICA

Zakaj glasba?

Ker otroke:

- pomirja in sprošča,

- vpliva na razvoj njihovih možganov,

- spodbuja medsebojne interakcije,

- navaja na sodelovanje in prilagajanje,

- vpliva na otrokov osebnostni razvoj,

- navaja otroke na subtilnost,

- spodbuja kreativnost,

- nudi občutke zadovoljstva in sprejemanja.

PROJEKT: EKO VRTEC

CILJI, ki uresničujejo program ekovrtec so razvijanje pozitivnih medsebojnih odnosov, učinkovita raba naravnih virov, spodbujanje kreativnosti in izmenjava idej ter vzgoja za zdrav način življenja v zdravem okolju.

PROJEKT: Z GIBANJEM DO ZDRAVJA

V šolskem letu 2016/2017 nadaljujemo z projektom Z GIBANJEM DO ZDRAVJA, v povezavi s športnim programom MALI SONČEK.

PREDSTAVITEV KARATEJA MED VRTIČKARJI

" Karate ni samo boj in ni samo šport ", pravi trener posavskih borilnih veščin Veljko Jukič.

OBELEŽILI SMO TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK

Tako kot vsako leto, smo tudi letos, v petek 16. novembra 2018 v okviru dneva slovenske hrane obeležili Tradicionalni slovenski zajtrk.

KU-KUC GLEDALIŠČE Z MAŠO IN MEDVEDOM

V sklopu lutkovnega abonmaja, smo v letošnje leto medse povabile Gledališče KU-KUC, z igrano predstavo MEDVEDJA SIMFONIJA.