MUCA COPATARICA v vlogi Balončkov

Ker se Balončki navajajo na pospravljanje igrač, copat, čevljev, jim je na pomoč priskočila večna prijateljica muca Copatarica.

Pripravila jim je veliko zanimivih in poučnih dejavnosti, s katerimi so urili prstke in se z veseljem lotili vsakodnevnega pospravljanja in navajanja na red v njihovi skupini.

V zahvalo za njeno pomoč, so za njo, njihove vrtčevske prijatelje in družine, pripravili dramatizacijo zgodbe Muca Copatarica.

Izdelali smo sceno, kostume in si razdelili vloge.

Komaj smo čakali dan, ko bomo lahko pokazali, kaj smo se naučili. In kaj se v naši zgodbici zgodi?

Otroci iz male vasi čez noč ostanejo brez copat. Kaj pa zdaj? Zebe jih v podplate... A otroci hitro najdejo rešitev. Odpravijo se v gozd, da poiščejo mucin dom. A gozd je velik in hišice ni nikjer...

Kmalu jim na proti pridejo lisički, ježka, medved,... a tudi oni ne poznajo pot do muce Copatarice. Otroke sedaj že pošteno zebe... o, kdo pa je to? Volka sta, mogoče pa vesta, kje je mucin dom. Seveda, tamle je, bela hišica z rdečo streho!

Končno jo otroci zagledajo in veselo stečejo k njej... Muca Copatarica jih že čaka in njihovi copati tudi... lepo zloženi na polici, čisti in zakrpani.

A preden jih otroci dobijo, morajo muci obljubiti, da jih bodo pridno pospravljali.

Ko zvečer posije luna, na nebu zaplešejo prve snežinke. Muca Copatarica zapre vrata svoje hišice in pridno šiva nove copate za otroke iz majhne vasi.

Balončki svoje copate vsak dan pridno pospravimo na svoje mesto - kaj pa vi?

Balončki s Sonjo in Katjo

Zapisala: vzg. Sonja Cizel

PROJEKT: GLASBENA SKRINJICA

Zakaj glasba?

Ker otroke:

- pomirja in sprošča,

- vpliva na razvoj njihovih možganov,

- spodbuja medsebojne interakcije,

- navaja na sodelovanje in prilagajanje,

- vpliva na otrokov osebnostni razvoj,

- navaja otroke na subtilnost,

- spodbuja kreativnost,

- nudi občutke zadovoljstva in sprejemanja.

PROJEKT: EKO VRTEC

CILJI, ki uresničujejo program ekovrtec so razvijanje pozitivnih medsebojnih odnosov, učinkovita raba naravnih virov, spodbujanje kreativnosti in izmenjava idej ter vzgoja za zdrav način življenja v zdravem okolju.

PROJEKT: Z GIBANJEM DO ZDRAVJA

V šolskem letu 2016/2017 nadaljujemo z projektom Z GIBANJEM DO ZDRAVJA, v povezavi s športnim programom MALI SONČEK.

PREDSTAVITEV KARATEJA MED VRTIČKARJI

" Karate ni samo boj in ni samo šport ", pravi trener posavskih borilnih veščin Veljko Jukič.

OBELEŽILI SMO TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK

Tako kot vsako leto, smo tudi letos, v petek 16. novembra 2018 v okviru dneva slovenske hrane obeležili Tradicionalni slovenski zajtrk.

KU-KUC GLEDALIŠČE Z MAŠO IN MEDVEDOM

V sklopu lutkovnega abonmaja, smo v letošnje leto medse povabile Gledališče KU-KUC, z igrano predstavo MEDVEDJA SIMFONIJA.