TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK 2017

V petek, 17. 11. 2017, smo vsi učenci, predšolski otroci in delavci šole ter vrtca imeli tradicionalni slovenski zajtrk.

Učencem smo ponudili črn kruh (pekarna Suban), maslo (Ljubljanske mlekarne), med (Čebelarsko društvo Brežice), mleko (kmetija Preskar) in jabolko(kmetija Lapuh). Jedilnico smo okrasili s risbami, ki so jih narisali predšolski otroci na temo čebelic in meda. V tedenski jedilnik pogosteje vključevali jedi z medom.

Namen projekta je izboljšati zavedanje o pomenu lokalne samooskrbe, domače pridelave in predelave, približati pomen kmeta in kmetijstva ter čebelarja in čebelarstva; izobraževati, obveščati in ozaveščati učence o pomenu zajtrka v okviru prehranjevalnih navad in osveščati mlade o pomenu zdravega načina življenja, vključno s pomenom gibanja.

Starejši dečki občinski prvaki v nogometu

Starejši dečki so postali občinski prvaki v nogometu in se uvrstili na področno prvenstvo, ki bo novembra.

REZULTATI DRŽAVNEGA TEKMOVANJA IZ LOGIKE

Prispeli so rezultati državnega tekmovanja iz logike "Logična pošast".

KAJ VEŠ O PROMETU 2017

V torek, 16. 5. 2017, je v Brežicah potekalo tekmovanje "Kaj veš o prometu".