OBISK DRŽAVNEGA ZBORA 2017

V ponedeljek, 13. 11. 2017, so nekateri naši učenci obiskali Državni zbor Republike Slovenije v Ljubljani.

V Ljubljano so odšli štirje učenci - Žan, Jakob, Živa in Maj. Obiska parlamenta so se udeležili tudi predstavniki učencev ostalih šol v brežiški občini.

Tokrat smo se res odpeljali v "belo Ljubljano", saj nas je že od Novega mesta spremljal sneg, zato je bilo potrebno spremeniti načrt obiska.

V Državnem zboru smo bili že naročeni. Tam smo si ogledali dvorano, kjer potekajo redne seje, tiskovno središče in sejno dvorano. G. Milan Brglez pa nas je tudi povabil k poslušanju 35. redne seje državnega zbora ob 12. uri. Udeležili smo se je s precej radovednosti.

Za ogled Ljubljane smo izbrali krajši sprehod, saj je bilo vreme zelo neprijazno. Zato smo popoldan z veseljem sedli v topel avtobus in odšli domov.

Starejši dečki občinski prvaki v nogometu

Starejši dečki so postali občinski prvaki v nogometu in se uvrstili na področno prvenstvo, ki bo novembra.

REZULTATI DRŽAVNEGA TEKMOVANJA IZ LOGIKE

Prispeli so rezultati državnega tekmovanja iz logike "Logična pošast".

KAJ VEŠ O PROMETU 2017

V torek, 16. 5. 2017, je v Brežicah potekalo tekmovanje "Kaj veš o prometu".